1947-Bespoke-Dresses-editorial-1.jpg

بلاگ فشن لوکس لندن

رهنمای جین مردانه

از لباس فرم کارگران معدن طلا گرفته تا کوچک‌ترین اجزای لباس مدرن مردانه ، پوشاک جین برای حضورش در همهٔ این عرصه‌ها به سختی تلاش کرده اما این بدان معنا نیست که شما هم باید متحمل سختی شوید تا پوشاک جین مناسب خودتان را بیابید. همان طور که جین، پوشاک هر روز یک عده است، برای عده‌ای دیگر لباس‌های با ارزش آخر هفته‌هاست. گرچه انتخاب هر دو راه ، مسیر درستی است. بنابراین ما با چند برند پیشرو در زمینهٔ صنعت پارچه‌های جین گپ زدیم تا راهنمایی‌مان کنند مدل‌ها، پارچه‌ها و مراقبت‌های بعد از خرید مناسب را یاد بگیریم و بشناسیم.

سبک/برش/اندازه

درحالی که برای خانم‌ها برش شلوار جین، کیفیت آن را مشخص می کند- چه قسمت‌هایی از بدن را برجسته کرده و چه بپوشاند- آقایان بیشتر به ظاهر کلی آن توجه می‌کنند. در خصوص انتخاب برش پوشاک جین‌تان، شما باید در مورد موقعیت‌هایی که قرار است آن را بپوشید و زیبایی‌ای که می‌خواهید به وسیلهٔ آن نشان دهید، تصمیم بگیرید. تیم 7 For All Mankind می‌گوید: "ما به جین بیست و چهار ساعت از هفت روز هفته (مدت زمانی که پوشاک جین می تواند مورد استفاده قرار بگیرد) اعتقاد داریم." "به خاطر همین است که محصولات ما اینقدر متنوع هستند. شما می‌توانید برای هر لحظه از روز یک چیز مناسب پیدا کنید" برند دیزل در تأیید این حرف می‌افزاید : "جین را می توان در هر موقعیتی پوشید."

کلید دانستن این نکته که کدام برش برای چه زمانی مناسب است این است که الگوهای مختلف را بشناسیم. با دانستن نکته های زیر در مورد شستشو و جزئیات دیگر به اطلاعاتی بسیار کارا مجهز می شویم.

 

بسیار تنگ (مناسب افراد بسیار لاغر): معمولا مقداری کش می آید و از زیر بند شلوار تا قوزک به پا می چسبد.

تنگ (مناسب افراد خوش اندام) : سبکی موقت که پاها را به تمامی در بر می گیرد اما در قسمت قوزک پا اندکی رها می شود.

راسته : روی ران ها احساس راحتی دارد اما از زانو به پایین کمی گشاد می شود.

کلاسیک : از بالا به پایین یک اندازه است و از گشاد شدن در قسمت مچ پا جلوگیری شده است.

راحت : به پاها احساس راحتی می دهد و به هنگام نشستن در قسمت کمر تنش ایجاد نمی شود.

زمانی که هر برند جین از عبارت های متداول به ندرت استفاده می کند، بیشتر جین ها در همین پنج مورد می گنجند و مجموعه اصطلاحات دیگر باعث گیجی نمی شوند. " همه ی مدل های ما اسمی دارند که باعث می شود به راحتی به خاطر سپرده شوند و برای خرید قابل تکرار باشند." این موضوع را تیم C-OF-H MAN توضیح می دهد . بنا براین به خاطر سپردن مدلی که از آن خوشتان آمده و برای خریدش باز می گردید ارزش دارد.

 

پارچه ی جین شسته شده و بدون طرح/ پارچهٔ جین طرح‌دار/ پارچهٔ جین لبه‌دار (لبه‌ها دوخته شده و ریش‌ریش نیست)

اگر فرق بین موارد ذکر شده در بالا را نمی دانید تنها نیستید. تیم دی اسکواردتو4 توضیح می دهد :"جین های طرح دار، جین هایی هستند که از پارچه ی جین تهیه شده و عملیات پیش-شستشو را طی نکرده اند." تیم دیزل ادامه می دهد : " این پارچه ها در دو مدل عرضه می شوند. آنهایی که جنس نرم تری دارند و به سایز شدن در هنگام خرید نیاز ندارند و آن دسته که جنس زمخت تری دارند و پس از شستن ممکن است کمی تغییر سایز بدهند و برای خرید نیاز به پوشیده شدن دارند. مدل اول تحت تأثیر بعضی مواد بهبود دهنده ی شیمیایی واقع شده و پس از شسته شدن آب نمی روند. و مدل دوم که تحت تأثیر این مواد نبوده اند و پس از شستشو حدود پنج تا ده درصد آب می روند."

تیمِ دیزل ادامه می دهد : "پارچه های جین لبه دار در یک دستگاه بافندگی که معمولا یک متر پهنای آن است درست می شود. لبه های باریک این مدل پارچه با نوارهایی بافته شده، محکم دوخته می شوند تا از فرسوده شدن لبه ها،پیچ خوردن و یا گره خوردن آنها جلوگیری شود. یک تصور غلط رایج وجود دارد که همه ی پارچه های جین لبه دوخته شده پارچه های طرح دار و مدل دار (مانند جین های پاره) هستند. به خاطر داشته باشید پارچه ی جین لبه دار در مورد لبه های پارچه صحبت می کند و پارچه ی طرح دار به عدم وجود مرحله ی پیش-شستشو بر روی پارچه بر می گردد."

دلیل برتری جین های لبه دوخت چیست؟ گروه جِیکوب کوهن عنوان می کند : "استفاده از پارچه های لبه دوخت دار باعث دوام پوشاک جین می شود. این پارچه ها مدلی را ایجاد می کنند که به تن کسی که آن را می پوشد جلوه ای خاص می دهد."

جزئیات

وقتی برای عده ای انجام پروسه ی پیش-شستشو و یا عدم آن کافی ست، افزودن جزئیات به کار نمی تواند یک برند را متمایز کند. اما می تواند آن را لوکس و شاخص کند. برای برند سون فور آل منکایند این جزئیات شامل " لیبل خاص آن که روی جیب های عقب پیچ و تاب خورده" می باشد.

در این میان این تیم عنوان کرده است : " مجموعه ی جیکوب کوهن به این جزئیات مفتخر است. دکمه های ساخته شده از نقره، مدل قدیمی مس اندود شده، چرمی، مرواریدی و استیلی که معمولا ساعت های مارک رولکس با آن ساخته می شود، می باشد." این برند ایتالیایی همچنین به تکه دوزی پشت شلوار که نام کارخانه روی ان حک شده و از جنس پوست است افتخار می کند. تمام شلوارهای جین با یک دستمال همراه هستند و این جزئیات اصلن اضافه به نظر نمی رسند."

گرچه برای کسانی که جین هایی با پارچه ی لبه دوخت می پوشند این جزئیات نمای بیرونی نداشته و درون لباس است، خطوط قرمز و سفید در امتداد درزها به نوبه ی خود بر زیبایی کار می افزاید.

 

 

مراقبت‌های بعدی

موضوعی که به باید نباید های مراقبت بر می گردد، توصیه ی فراگیری ست که به دنبال شستشوی جین های خریداری شده می آید و آن این است که تا آنجا که می شود باید آنها را به ندرت شست و تا جایی که می شود تمیز نگه داشت.

"از رها کردن لباس های جینتان در ماشین لباس شویی خودداری کنید و بلافاصله پس از شستن، آنها را از ماشین خارج کرده و اجازه دهید تا در هوای آزاد خشک شوند." این پیشنهاد تیم برند جیکوب کوهن است. در همین رابطه تیم سی آف اچ من شرح می دهد : " از خشک کن ماشین لباس شویی یا رادیاتور برای خشک کردن لباس استفاده نکنید."

از توصیه های سودمند برای شستن لباس های تیره استفاده کنید. تیم C-OF-H MAN پیشنهاد می‌دهد : "همیشه ایده ی خوبی ست رنگ اضافی تیره ی پارچه را به وسیله ی یک قاشق سوپ خوری نمک که در مخزن شستشو می ریزید از جین هایتان بزدایید و از رنگ گرفتن لباس های سفید و مبلتان جلوگیری کنید."

مجموعه‌های مورد علاقهٔ هر برند

C-OF-H MAN: " مدل های دِ مود7 از دوختی مناسب و پارچه ی فوق ارتجاعی استفاده کرده و به هر شخص احساس خاص و ثروتمند بودن میدهد."

7 For All Mankind: "کار کلاسیک ما مجموعهٔ لوکس پرفورمنس می باشد. خلاصه ای از فرم و عملکرد. تکنولوژی ترکیبی منحصر به فرد از فیبرهایی با ارتجاع بالا می سازد تا پارچه ای بهبود یافته و کامل تهیه کند. که این بدان معناست که جین های شما همان شکل و احساس اولیه را خواهند داشت بدون در نظر گرفتن اینکه چقدر و چگونه از آنها استفاده می کنید."

دیزل :" جین های مدل جاگ ما را ببینید تا دیزل را در سال ۲۰۱۶ بهتر بشناسید. این محصول ترکیبی، پیوندی ست از پارچه ی کتان کشسانی که محصول را قابل اعتماد ساخته و توانایی و قابلیت موجود در سبک این لباس که حرکت کردن را فوق العاده آسان می سازد.

DSquared2: "جین های مدل کلمنت به بدن شما به زیبایی شکل می دهند."

کلام آخر

"هر چه بیشتر جین های مورد علاقه تان را بپوشید و استفاده کنید، بیشتر فرم بدن و زندگی شما را تغییر می دهند. این است زیبایی پارچه های جین، این که قسمتی از شما می شوند!"

خرید محصولات با استایلیست‌های لوکس >

SHARE THIS STORY | |

جستجو

مطالب جدید

اشتراک با مجله لوکس